تماس با من
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
[email protected]
Ph: +1.831.705.5448
همکاری با من
[email protected]
Ph: +1.831.306.6725
بیوگرافی

درباره من

در شهر شیراز متولد شدم. تا ۱۲ سالگی در زادگاهم بودم.  پس از آن به دلیل شغل پدرم در شهرهای مختلف کشورم سکونت کردم. در آن جا توانستم با فرهنگ و آداب سایر هم وطنانم آشنا شوم و دوستان زیادی پیدا کنم. نوشتن و نقاشی و شعر اثر زیادی بر من داشته است. بعد از دیپلم در کالج بین المللی آر سی دی پذیرفته شدم، در نیمه راه تحصیل انقلاب شد و همه دانشگاه ها تعطیل شدند، تحصیل من هم به دلیل انقلاب فرهنگی نیمه تمام ماند، در نهایت در دانشگاه ملی (شهید بهشتی) در رشته اقتصاد لیسانس گرفتم. 

در این مدت برای یک روزنامه مطالب اقتصادی می نوشتم و برای کودکان داستان و همچنین به آموختن نقاشی پرداختم. در یک مؤسسه که هدفش اعتلای ادبیات کودک و نوجوان بود و از طریق NGO اداره می شد و به نام شورای کتاب کودک و فرهنگنامه بود به صورت داوطلبانه ۱۷ سال خدمت کردم.

همچنین در یکی از بزرگترین خیریه های ایران که خیریه کهریزک نام داشت و آن هم از طریق NGO مدیریت می شد به مدت ۱۵ سال  برای توانمندی سالمندان و معلولین خدمت کردم.

 
عکس کودکی ۱
violet portrait

همزمان در دانشگاه ملی (شهید بهشتی) مشغول به کار بودم و فعالیت های آموزشی و پژوهشی سالیانه را تدوین  کردم. 

بخاطر علاقه شدیدم به سرزمینم ایران و برای پاسداشت ارزش های فرهنگی اش، با ۷۰ شخصیت اثر گذار معاصر مصاحبه کردم و خاطرات کودکی و دستاورد هایشان را داستانگونه کرده و برای نسل آینده در کتابی با عنوان زنده باد ایران را تدوین کردم.

و به خاطر تکریم صلح و حفظ محیط زیست و دوستی ادیان و نژاد ها، کتاب علمی تخیلی ایستگاه فضایی میر را نوشتم. این کتاب از میان ۳۰۹ کتاب از ۵۸ کشور به اتفاق آراء برنده جایزه اول در سال ۲۰۰۱ یونسکو شد و در همان سال کتاب برگزیده کتابخانه مونیخ گردید.

کتاب قصه های من و مامان از سال ۱۹۹۵ همواره بطور مستمر تاکنون چاپ شده و در یکی از سال ها پر فروش ترین کتاب شد.

سال ۱۹۹۴ به اعضای کانون نویسندگان پیوستم.

سفر را دوست دارم و به کشور های زیادی سفر کرده ام و برای بسیاری سفر نامه نوشته ام. و در این فرصت دوستان زیادی پیدا کرده ام.

لحظه اعطای جوایز یونسکو

از نوجوانی عادت داشتم وقایع روزانه بنویسم، و گاهی که به گذشته نگاه می کنم، پی می برم در راه زندگی موهبت این را داشتم که با افراد بزرگی در زمینه های دانش، هنر و فرهنگ همراه شوم، انسان هایی با قدم های بلند برای رشد، اگرچه بسیاری از مواقع به گام هایشان نرسیدم، ولی تمام مسیر شتاب زده به دنبالشان بودم، از آن ها انرژی گرفته و بسیار آموخته ام.

بعد ها به کانون عکاسی بین المللی گتی پیوستم.

This website stores cookies on your computer. Cookie Policy