تماس با من
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
[email protected]
Ph: +1.831.705.5448
همکاری با من
[email protected]
Ph: +1.831.306.6725

ایستگاه میر

برمی گردیم و گل ستاره می چینیم
کتاب ایستگاه میر نخستین بار در سال 1378 منتشر برنده ی جایزه ی سال 2000 یونسکو برای بهترین کتاب کودکان و نوجوانان در خدمت صلح و مدارا شد.

قهرمانان کتاب پنج نوجوان از پنج سرزمین مختلف جهانند که از میان دانش آموزان ممتاز المپیادها برای سفر به فضا و اقامتی کوتاه مدت در ماهواره ی «میر» برگزیده شده اند.سفر آنان آموزنده، جذاب، پرهیجان، و آمیخته با ماجراهایی جالب و در یاد ماندنی است.

در این اثر برخی جنبه‌های علم و دستاوردهای آن در قالب داستان بیان می‌شود; از جمله :((حركت ماهواره‌ها و اهداف مختلف در پرتاب آن‌ها و نحوه زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی))، ((بررسی آلودگی محیط زیست))، ((نابودی جنگل‌ها))، ((از بین رفتن گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری)) و ((از بین رفتن لایه ازن)) .در اثر حاضر پنج نوجوان از پنج كشور جهان به سرپرستی آقای ((بروسكی)) به ایستگاه((میر)) می‌روند .((فردریك)) از آمریكا، ((نوشكا)) از روسیه، ((هلموت)) از آلمان، ((ماتسو)) از ژاپن و ((آبتین)) از ایران، سرنشینان سفینه فضایی خواهند بود .آنان همگی از افراد برجسته المپیاد علمی جهان هستند .آقای((بروسكی)) پس از سفارش‌های لازم، هر یك از آنان را به مسئولیتی می‌گمارد .نوجوانان دانشمند در طی این سفر علمی با دانشمندان برجسته فضایی كشور روسیه آشنا شده، سپس با سفینه((سایوز)) راهی سفر فضایی می‌گردند و ….

  • دسته‌بندی

    رمان ، داستان

  • رده سنی

    نوجوان

  • ناشر

    آینه آثار، مرکز، International Trust

شمیرانات ، ایرنا: هشتم اردیبهشت 1380 برابر با 28 آوریل 2001
جایزه بین المللی یونسکو روز یکشنبه به”ویولت رازق پناه” نویسنده کتاب “ایستگاه میر” در مجموعه فرهنگی نیاوران اهدا شد.
نماینده یونسکو در ایران گفت: جهانی بودن ارزشهایی که در این کتاب موجود است موجب موفقیت ترجمه های آن به زبانهای زنده دنیا شده است.
گالیلو ویولینی درباره کتاب “ایستگاه میر” اظهار داشت: این کتاب مدافع شکیبایی و سعه صدر است و این مسئله نیز در منشور یونسکو درج شده و تحقق آن پایه تمام فعالیتهای روزانه ماست.
“ایستگاه میر” داستان ملاقات پنج جوان از قاره های مختلف را مطرح می کند که همگی برندگان مسابقات المپیک علمی بوده و به روسیه دعوت شده اند.
کتاب مذکور برای گروه سنی 13 تا 18 سال نوشته شده است.
در مراسم اهدای این جایزه ، مشاور رییس جمهور و معاون فرهنگی وزارت علوم و فناوری، سفرای کشورهای ارژانتین، کلمبیا، اروگوئه و جمعی از دانش آموزان مدارس ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، پاکستانی، هندی، افغانستانی و ایرانی حضور داشتند.

درباره کتاب

از سال
۱۳۷۹
تا امروز

بازگشت

This website stores cookies on your computer. Cookie Policy